Краще синиця в руці ніж журавель в небі. Так можна охарактеризувати ПТРК “Корсар”. Адже поки ми мріємо про “Джавеліни” для ЗСУ, у нас є ВІН. Може не такий технологічний як його американський колега, зате “тут і зараз”. Вироблений в Київському конструкторському бюро “Луч”. Точний. Сучасний. Складається на 100% з українських комплектуючих. Недорогий у виробництві і обслуговуванні (ракета цього ПТРК в 4 рази дешевша ракети “Джавеліна”). Ну що, цікаво? Давайте ж познайомимося з ним ближче:

Але це ще не все, нещодавно Державне Київське конструкторське бюро “Луч”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, випробувало переносний ракетний комплекс “Корсар” із новою керованою ракетою з осколково-фугасною бойовою частиною з ударним ядром (виріб РК–3ОФ).

У ході випробувань було досягнуто наскрізне пробиття бронеплити товщиною 50 мм. Ракета РК–3ОФ призначена для ураження легкоброньованих об’єктів, споруджень польового типу (ДОТ, ДЗОТ) і живої сили.15443052_1305073879555160_2510003205082708141_o

В цей же час, “Корсар” може вести вогонь і керованою ракетою з тандемною кумулятивною бойовою частиною (виріб РК–3К), яка призначена для ураження сучасних броньованих нерухомих і рухомих об’єктів, які мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також завислих вертольотів. Ця ракета забезпечує бронепробиття за динамічним захистом не менше 550 мм.

“Корсар” дозволяє вести вогонь на дистанції 2,5 км (аналогічна дальність у американського FGM-148 Javelin), а наведення ракети здійснюється за допомогою лазерного променя. При цьому наведення проходить у низько енергетичному рівні випромінювання в цілях скритності каналу управління.

Однією із головних особливостей цього комплексу є габарити, які дозволяють його переносити та вести вогонь “з плеча”, без застосування додаткових пристроїв. Але для зручності використання на заздалегідь підготовлених позиціях, наприклад при обороні, бійці можуть використовувати спеціальний станок.

Переваги протитанкового ракетного комплексу “Корсар” перед старішими аналогами:

– Висока точність і дальність стрільби;
– Можливість стрільби з упора;
– Можливість стрільби з плеча;
– Ураження броньованих цілей з динамічним захистом за рахунок застосування кумулятивної бойової частини;
– Висока перешкодозахищеність системи наведення до організованих перешкод;
– Наведення в низькоенергетичному рівні випромінювання в цілях скритності каналу управління;
– Можливість стрільби по мало швидкісним маневреним цілям (вертольоти, бойові розвідувальні машини, бронетранспортери, швидкісні десантні катери).

В рамках програми «Український щит» ДККБ «Луч» впроваджує проект з оснащення ЗСУ протитанковими ракетними комплексами (ПТРК) «Стугна-П», навчально-тренувальними стендами УТС ПТРК «Стугна-П» і протитанковими ракетами РК-2С. Зараз завершено перші під-етапи дослідно-конструкторської роботи в рамках створення ракети «Вільха» і нового ПТРК «Корсар».perenosni

Підприємство постійно збільшує випуск озброєнь для ЗСУ, щоб максимального посилити обороноздатність України.

В умовах військової агресії РФ проти України саме вироби компанії ДККБ «Луч», які сотнями надходять у ЗСУ, є одним з ключових стримуючих інструментів для просування російських військ вглиб території країни і далі на захід.


Источник: Ще раз про український «Джавелін» для бідних та нові ракети до нього (ФОТО) – Військовий навігатор UA

Реклама