У середу, 16 листопада, на одному з полігонів України відбувся успішний пуск «великої й точної» ракети з нового ракетного комплексу.

Відео з нових випробувань позаштатний радник президента України Юрій Бірюков виклав у своєму Facebook.

«Сьогодні відбуваються чергові випробування нової, точної й дуже потужної ракети» — звернувся Бірюков до підписників своєї сторінки.

Ймовірно, мова йде про запуск ракет «Грім-2» або «Вільха».

26 серпня під час випробувань РСЗВ «Вільха» успішно запустили 14 ракет. Як розповів тоді Бірюков, зразки ракет розроблені КБ «Луч» за рік.

«Ракета може пролетіти багато-багато десятків кілометрів, у процесі польоту стежити за своєю траєкторією і коригувати її, потрапити в ціль розміром із волейбольний майданчик, випалити все на площі, яку вимірюють футбольними полями», — повідомив тоді позаштатний радник президента.

Дальність комплексу «Грім-2» може сягнути до 300 км, її вистачає для знищення будь-якої мети на окупованій території Донбасу. А за необхідності, і щоб дістати до передових аеродромів і військових баз на території суміжних держав.

Отримавши такі ракетні системи на озброєння, Україна могла б охолодити запал будь-якого агресора, адже втрати від таких залпів могли б бути непередбачуваними. Перші проміжні результати зі створення нового «Грім-2» мали отримати восени 2016 року.

Джерело:http://gazeta.ua/articles/life/

Реклама