У ніч проти середи, 16 листопада Генасамблея ООН схвалила  резолюцію про права людини в Криму. У ній Росію названо державою-окупантом. Про це повідомляє місія України в ООН на сторінці у Twitter.

Як стало відомо, відповідне рішення під час голосування підтримали 73 країни.85652

«ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, це вперше, коли «в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим i м.Севастополь тимчасово окупованою територією».

«Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу», – додають у Місії.

Як стало відомо, в резолюції є звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в окупованому Криму.

Крім того, резолюція засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що «негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові».

Подивитися, які саме країни підтримали Україну можна нижче:

«Постійний правозахисний моніторинг ООН – перший крок до деокупації українського #Криму. Відтепер формулювання «тимчасова окупація української АРК і м.Севастополь» – офіційно в усіх документах ООН до деокупації Криму», – прокоментував Павло Клімкін цю подію в Twitter.

МЗС прокоментували прийняту в Генасамблеї ООН резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Коментар дала речниця МЗС Мар’яна Беца.

Беца пояснила, що правильно казати «у Третьому комітеті ГА ООН ухвалено резолюцію», тобто це фактично остаточний варіант резолюції, яку ухвалив конкретний комітет Генасамблеї, а через місяць за неї має проголосувати загалом Генасамблея ООН. Тобто фактично це остаточний варіант резолюції, але і правильно його називати проект резолюції, тому що остаточного голосування в Генасамлеї ООН ще не було.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також звертається до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на окупованому півострові.Balaclava-soldiers_2838946bНа сьогодні співавторами проекту резолюції є 41 держава-член ООН.

Делегація Росії заявила, що не приймає українську резолюцію і вважає це пустою тратою часу. Російський Крим виявляється не повинен хвилювати Україну. Представники РФ зазначили, що проект представлений державою, нібито, для якої порушення прав людини — норма. Було заявлено про нібито звірства на Донбасі, про так зване насильство проти журналістів, тощо.

Під час засідання Генасамблеї ООН Білорусь намагалася зупинити розгляд всіх резолюцій щодо прав людини в Криму, але її ініціатива не знайшла підтримки у більшості членів Генасамблеї.

Members of pro-Russian self-defence units block and detain an unidentified man outside a military airbase in the Crimean town of Belbek near Sevastopol March 22, 2014. Russian troops forced their way into a Ukrainian airbase in Crimea with armored vehicles, automatic fire and stun grenades on Saturday, injuring a Ukrainian serviceman and detaining the base's commander for talks. REUTERS/Vasily Fedosenko (UKRAINE - Tags: POLITICS MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY) - RTR3I5YJ

Список країн, які підтримали ініціативу Білорусі: Алжир, Ангола, Бангладеш, Болівія, Бруней, Бурунді, Китай, Коморські острови, Куба, КНДР, Єгипет, Індія, Індонезія, Іран, Кенія, Киргизія, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Росія, Сінгапур, Судан, Сирія, Таджикистан, Узбекистан, Венесуела, В’єтнам, Зімбабве, Ірак, Гамбія, Еритрея. Цікаво, що в списку є лише дві європейські країни – власне Білорусь і Росія, яка й порушує права людини в Криму.

Нагадаємо, раніше Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту.

Джерело: http://www.5.ua/polityka/


Источник: ООН визнала Росію окупантом, а Крим – окупованою територією | MILITARY NAVIGATOR