Тристороння контактна група може домовитися, проте серед бойовиків є цілі підрозділи, які фактично не контролюються ні самопроголошеними лідерами «ДНР» та «ЛНР», ні кураторами з Росії. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі телеканалу «112 Україна«.

«Я б не сказав, що Тристороння контактна група не може домовитися. Домовленості існують. Одна із сторін не дотримується цих домовленостей. Це зовсім інша справа. Ми неодноразово говорили, що по той бік лінії розмежування як мінімум рівень дисципліни на занадто низькому рівні. Є цілі підрозділи, які фактично не контролюються і не керуються тими людьми, які беруть участь у Тристоронній контактній групі», — сказав Тука.

За його словами, деякі представники НЗФ посилають і представників ОБСЄ, і самопроголошених лідерів, і кураторів з РФ.

«Я переконався в цьому, коли ми намагалися відкрити КПВВ у Золотому. Були досягнуті Мінські домовленості про дату відкриття, про час відкриття. Ми повністю підготувалися. Пішли люди з нашого боку на протилежний бік. Їх там зустріли бетонні загородження, колючий дріт, кулемети з автоматами. Частина людей почала обходити ці перепони, ризикуючи нарватися на міни. Частина повернулася назад. Хвилин через 15-20 місія ОБСЄ поїхала на той бік лінії розмежування, щоб з’ясувати, в чому проблема. Їх відверто послали куди подалі. На зауваження, що є домовленість, Плотницький був посланий ними туди ж, куди і місія ОБСЄ. Протягом 5-7 днів туди прибули безпосередньо куратори з Росії. Вони теж були послані за відомою адресою. Потім десь протягом місяця цей козацький підрозділ було замінено іншим підрозділом. Якщо не помиляюся, це березень-квітень 2016 року», — розповів заступник міністра з питань окупованих територій.


Розповів Тука

Источник: Кремль втрачає контроль: цілі ватаги озброєних головорізів на Донбасі нікому не підпорядковані | Експрес — онлайн

Реклама